| EPIC | MONYL |
| Sector | n/a |
| ISIN | GB00B1ZBKY84 |
| Market Sector | MAIN |
| Market Segment | STMM |
| Main Indices | n/a |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £813.61m |
| NMS | 7,500 |
| Shares in issue | 547.52m |
| Date Listed | 26-Jul-2007 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 148.60p |
| Change Today | -0.032p |
| % Change | -2.11 % |
| 52 Week High | 221.40 |
| 52 Week Low | 147.30 |
| Volume | 183,475 |
| Shares Issued | 547.52m |
| Market Cap | £813.61m |
| Strong Buy | 3 |
| Buy | 1 |
| Neutral | 4 |
| Sell | 1 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 9 |

| Time | Volume / Share Price |
| 14:18 | 1,086 @ 148.60p |
| 14:17 | 784 @ 148.50p |
| 14:16 | 1,300 @ 148.40p |
| 14:16 | 65 @ 148.40p |
| 14:16 | 1 @ 148.40p |
| CEO | Peter Duffy |
| Chair | Jonathan Bewes |
You are here: research