| EPIC | MGAML |
| Sector | n/a |
| ISIN | GB0006027295 |
| Market Sector | MAIN |
| Market Segment | STMM |
| Main Indices | n/a |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £632.09m |
| NMS | 5,000 |
| Shares in issue | 285.37m |
| Date Listed | 02-Oct-1946 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 221.50p |
| Change Today | 0.035p |
| % Change | 1.61 % |
| 52 Week High | 243.50 |
| 52 Week Low | 189.00 |
| Volume | 162,832 |
| Shares Issued | 285.37m |
| Market Cap | £632.09m |
| Strong Buy | 5 |
| Buy | 2 |
| Neutral | 3 |
| Sell | 1 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 11 |

| Time | Volume / Share Price |
| 16:29 | 13 @ 221.50p |
| 16:29 | 11 @ 221.50p |
| 16:26 | 9 @ 222.00p |
| 16:26 | 495 @ 222.00p |
| 16:23 | 13 @ 222.00p |
| CFO | Richard Armitage |
| CEO | Damien Caby |
You are here: research