| EPIC | HFDL |
| Sector | n/a |
| ISIN | GB00B012TP20 |
| Market Sector | MAIN |
| Market Segment | STMM |
| Main Indices | n/a |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £254.07m |
| NMS | 5,000 |
| Shares in issue | 199.12m |
| Date Listed | 08-Jun-2004 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 127.60p |
| Change Today | -0.027p |
| % Change | -2.07 % |
| 52 Week High | 174.80 |
| 52 Week Low | 115.80 |
| Volume | 0 |
| Shares Issued | 199.12m |
| Market Cap | £254.07m |
| Strong Buy | 4 |
| Buy | 0 |
| Neutral | 2 |
| Sell | 1 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 7 |

| CFO | Jo Hartley |
| CEO | Henry B Birch |
You are here: research