| EPIC | VCTL |
| Sector | n/a |
| ISIN | GB0009292243 |
| Market Sector | MAIN |
| Market Segment | STMM |
| Main Indices | n/a |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £493.08m |
| NMS | 1,000 |
| Shares in issue | 85.46m |
| Date Listed | 21-Dec-1995 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 577.00p |
| Change Today | -0.030p |
| % Change | -0.52 % |
| 52 Week High | 905.50 |
| 52 Week Low | 539.00 |
| Volume | 24,955 |
| Shares Issued | 85.46m |
| Market Cap | £493.08m |
| Strong Buy | 2 |
| Buy | 2 |
| Neutral | 6 |
| Sell | 1 |
| Strong Sell | 1 |
| Total | 12 |

| Time | Volume / Share Price |
| 16:29 | 84 @ 577.00p |
| 16:29 | 79 @ 577.00p |
| 16:29 | 9 @ 576.00p |
| 16:26 | 40 @ 577.00p |
| 16:26 | 117 @ 577.00p |
You are here: research