| EPIC | IGGL |
| Sector | n/a |
| ISIN | GB00B06QFB75 |
| Market Sector | MAIN |
| Market Segment | STMM |
| Main Indices | n/a |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £5,254m |
| NMS | 3,000 |
| Shares in issue | 366.65m |
| Date Listed | 04-May-2005 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 1,433.00p |
| Change Today | 0.15p |
| % Change | 1.06 % |
| 52 Week High | 1,461.00 |
| 52 Week Low | 914.00 |
| Volume | 153,352 |
| Shares Issued | 366.65m |
| Market Cap | £5,254m |
| Strong Buy | 3 |
| Buy | 2 |
| Neutral | 4 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 9 |

| Time | Volume / Share Price |
| 16:29 | 241 @ 1,433.00p |
| 16:29 | 31 @ 1,432.00p |
| 16:29 | 2 @ 1,432.00p |
| 16:29 | 1 @ 1,432.00p |
| 16:29 | 22 @ 1,432.00p |
| Chair | Robert Michael McTighe |
| CEO | Breon Corcoran |
| CFO | Clifford Abrahams |
You are here: research