| EPIC | HASL |
| Sector | n/a |
| ISIN | GB0004161021 |
| Market Sector | MAIN |
| Market Segment | STMM |
| Main Indices | n/a |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £476.50m |
| NMS | 15,000 |
| Shares in issue | 1,431.80m |
| Date Listed | 26-Oct-1989 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 33.28p |
| Change Today | 0.002p |
| % Change | -0.72 % |
| 52 Week High | 83.35 |
| 52 Week Low | 31.46 |
| Volume | 1,259,829 |
| Shares Issued | 1,431.80m |
| Market Cap | £476.50m |
| Strong Buy | 2 |
| Buy | 2 |
| Neutral | 5 |
| Sell | 1 |
| Strong Sell | 1 |
| Total | 11 |

| Time | Volume / Share Price |
| 16:28 | 1,096 @ 33.28p |
| 16:26 | 2,121 @ 33.24p |
| 16:26 | 2,830 @ 33.24p |
| 16:26 | 1,491 @ 33.28p |
| 16:26 | 5,213 @ 33.26p |
You are here: research