| EPIC | SYNTL |
| Sector | n/a |
| ISIN | GB0009887422 |
| Market Sector | MAIN |
| Market Segment | STMM |
| Main Indices | n/a |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £140.12m |
| NMS | 3,000 |
| Shares in issue | 339.88m |
| Date Listed | 14-Oct-1971 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 41.23p |
| Change Today | -0.038p |
| % Change | -8.39 % |
| 52 Week High | 121.00 |
| 52 Week Low | 17.96 |
| Volume | 15,281 |
| Shares Issued | 339.88m |
| Market Cap | £140.12m |
| Strong Buy | 1 |
| Buy | 0 |
| Neutral | 7 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 8 |

| Time | Volume / Share Price |
| 08:47 | 298 @ 41.23p |
| 08:35 | 720 @ 44.80p |
| 08:35 | 4,747 @ 45.00p |
| 08:30 | 3,726 @ 45.30p |
| 08:08 | 482 @ 46.50p |
You are here: research