| Issue Date | 29-Jul-2002 | Prospectus | n/a |
| Issue Price | 830.00p | Lead Broker | Schroder Salomon Smith Barney |
| Market Cap | £800.00m | Contact Tel | 20 7597 4000 |
| Method | Placing | ||
| Sector | Financial Services | ||
| Market | Main | ||
| Amount Raised | £33.00m |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 624.50p |
| Change Today | -0.24p |
| % Change | -3.63 % |
| 52 Week High | 648.00p |
| 52 Week Low | 495.00p |
| Volume | 327,364 |
| Shares Issued | 617.42m |
| Market Cap | £3,855.78m |
| Strong Buy | 3 |
| Buy | 2 |
| Neutral | 0 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 5 |

| Time | Volume / Share Price |
| 16:29 | 9 @ 624.50p |
| 16:29 | 405 @ 624.50p |
| 16:29 | 12 @ 625.00p |
| 16:29 | 5 @ 625.00p |
| 16:29 | 44 @ 625.00p |
| CEO | Fani Titi |
| Chair | Philip Hourquebie |
| Finance Director | Nishlan Samujh |
You are here: research