| Issue Date | 09-Nov-2006 | Prospectus | n/a |
| Issue Price | 100.00p | Lead Broker | UBS Investment Bank |
| Market Cap | £300.00m | Contact Tel | 020 7567 8000 |
| Method | Placing | ||
| Sector | General Financial | ||
| Market | Main | ||
| Amount Raised | £300.00m |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 131.40p |
| Change Today | 0.006p |
| % Change | 0.46 % |
| 52 Week High | 133.80 |
| 52 Week Low | 112.20 |
| Volume | 33,851 |
| Shares Issued | 990.63m |
| Market Cap | £1,301.69m |
| Strong Buy | 1 |
| Buy | 2 |
| Neutral | 1 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 4 |

| Time | Volume / Share Price |
| 16:22 | 1,365 @ 131.40p |
| 16:13 | 2,406 @ 131.20p |
| 16:01 | 477 @ 131.00p |
| 15:54 | 9 @ 131.40p |
| 15:54 | 79 @ 131.40p |
| Chair | Michael Gerrard |
You are here: research