| EPIC | SPXL |
| Sector | n/a |
| ISIN | GB00BWFGQN14 |
| Market Sector | MAIN |
| Market Segment | STMM |
| Main Indices | n/a |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £4,887.48m |
| NMS | 750 |
| Shares in issue | 73.39m |
| Date Listed | 15-May-1959 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 6,660.00p |
| Change Today | 0.40p |
| % Change | 0.60 % |
| 52 Week High | 7,962.50 |
| 52 Week Low | 5,485.00 |
| Volume | 52,066 |
| Shares Issued | 73.39m |
| Market Cap | £4,887.48m |
| Strong Buy | 5 |
| Buy | 3 |
| Neutral | 7 |
| Sell | 1 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 16 |

| Time | Volume / Share Price |
| 16:29 | 4 @ 6,660.00p |
| 16:29 | 2 @ 6,660.00p |
| 16:29 | 3 @ 6,660.00p |
| 16:29 | 55 @ 6,660.00p |
| 16:29 | 17 @ 6,660.00p |
| CEO | Nimesh Patel |
| CFO | Louisa Burdet |
You are here: research