| EPIC | SRPL |
| Sector | n/a |
| ISIN | GB0007973794 |
| Market Sector | MAIN |
| Market Segment | STMM |
| Main Indices | n/a |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £3,214.39m |
| NMS | 10,000 |
| Shares in issue | 1,098.56m |
| Date Listed | 12-May-1988 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 292.60p |
| Change Today | 0.020p |
| % Change | 0.69 % |
| 52 Week High | 324.40 |
| 52 Week Low | 151.70 |
| Volume | 228,955 |
| Shares Issued | 1,098.56m |
| Market Cap | £3,214.39m |
| Strong Buy | 5 |
| Buy | 1 |
| Neutral | 5 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 1 |
| Total | 12 |

| Time | Volume / Share Price |
| 16:29 | 16 @ 292.60p |
| 16:29 | 16 @ 292.60p |
| 16:29 | 2 @ 292.40p |
| 16:29 | 46 @ 292.60p |
| 16:29 | 219 @ 292.60p |
You are here: research