| EPIC | QQL |
| Sector | n/a |
| ISIN | GB00B0WMWD03 |
| Market Sector | MAIN |
| Market Segment | STMM |
| Main Indices | n/a |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £2,787.99m |
| NMS | 10,000 |
| Shares in issue | 587.94m |
| Date Listed | 15-Feb-2006 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 474.20p |
| Change Today | 0.21p |
| % Change | 4.63 % |
| 52 Week High | 576.00 |
| 52 Week Low | 363.60 |
| Volume | 746,356 |
| Shares Issued | 587.94m |
| Market Cap | £2,787.99m |
| Strong Buy | 5 |
| Buy | 1 |
| Neutral | 1 |
| Sell | 2 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 9 |

| Time | Volume / Share Price |
| 16:29 | 9 @ 474.20p |
| 16:29 | 693 @ 474.40p |
| 16:29 | 83 @ 474.40p |
| 16:29 | 148 @ 474.00p |
| 16:29 | 16 @ 474.00p |
| CEO | Steve Wadey |
| Chair | Neil A Johnson |
| CFO | Martin Cooper |
You are here: research