| EPIC | WIZZL |
| Sector | n/a |
| ISIN | JE00BN574F90 |
| Market Sector | MAIN |
| Market Segment | STMM |
| Main Indices | n/a |
| Country of register | Jersey |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £484.00m |
| NMS | 750 |
| Shares in issue | 56.38m |
| Date Listed | 25-Feb-2015 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 858.50p |
| Change Today | -0.20p |
| % Change | -2.28 % |
| 52 Week High | 1,739.00 |
| 52 Week Low | 847.25 |
| Volume | 138,182 |
| Shares Issued | 56.38m |
| Market Cap | £484.00m |
| Strong Buy | 4 |
| Buy | 1 |
| Neutral | 11 |
| Sell | 4 |
| Strong Sell | 3 |
| Total | 23 |

| Time | Volume / Share Price |
| 16:29 | 8 @ 858.50p |
| 16:29 | 2 @ 858.50p |
| 16:29 | 2 @ 858.50p |
| 16:29 | 78 @ 859.00p |
| 16:26 | 134 @ 861.00p |
| Chair | William Franke |
| CEO | Jozsef Varadi |
You are here: research