| Issue Date | 22-Oct-2015 | Prospectus | n/a |
| Issue Price | n/a | Lead Broker | n/a |
| Market Cap | £0.00m | Contact Tel | +44 (0) 20 7638 9571 |
| Method | Introduction | ||
| Sector | Construction | ||
| Market | Main | ||
| Amount Raised | £100,000,000.00m |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 95.70p |
| Change Today | -1.10p |
| % Change | -1.14 % |
| 52 Week High | 196.80 |
| 52 Week Low | 94.70 |
| Volume | 769,489 |
| Shares Issued | 395.02m |
| Market Cap | £378.03m |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income |
|
|---|
| Growth |
|
|---|
| Strong Buy | 2 |
| Buy | 1 |
| Neutral | 7 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 10 |

| Latest | Previous | |
|---|---|---|
| Final | Interim | |
| Ex-Div | 07-May-26 | 21-Aug-25 |
| Paid | 29-May-26 | 15-Sep-25 |
| Amount | 1.50p | 1.50p |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:35 | 1 @ 95.70p |
| 16:35 | 188,619 @ 95.70p |
| 16:35 | 505 @ 95.70p |
| 16:35 | 505 @ 95.70p |
| 16:35 | 505 @ 95.70p |
You are here: research