| EPIC | URU |
| Sector | Mining |
| ISIN | VGG930042012 |
| Market Sector | AIM |
| Market Segment | ASQ1 |
| Main Indices | FTSE AIM All-Share |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £5.95m |
| NMS | 300 |
| Shares in issue | 96.96m |
| Date Listed | 12-Sep-2007 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 6.13p |
| Change Today | -0.067p |
| % Change | -1.08 % |
| 52 Week High | 11.00 |
| 52 Week Low | 3.17 |
| Volume | 220,829 |
| Shares Issued | 96.96m |
| Market Cap | £5.95m |
| RiskGrade | 364 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth | ![]() |
|---|
| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 13:47 | 15,562 @ 6.40p |
| 13:01 | 16,000 @ 6.40p |
| 08:44 | 100,000 @ 6.40p |
| 08:38 | 54,000 @ 6.40p |
| 08:20 | 1,093 @ 6.40p |
You are here: research