| EPIC | GYM |
| Sector | Tourism and Leisure Services |
| ISIN | GB00BZBX0P70 |
| Market Sector | MAIN |
| Market Segment | SSMM |
| Main Indices | FTSE Small Cap, FTSE All-Share |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £307.50m |
| NMS | 5,000 |
| Shares in issue | 177.95m |
| Date Listed | n/a |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 172.80p |
| Change Today | -3.20p |
| % Change | -1.82 % |
| 52 Week High | 180.60 |
| 52 Week Low | 120.40 |
| Volume | 354,038 |
| Shares Issued | 177.95m |
| Market Cap | £307.50m |
| RiskGrade | 80 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth |
|
|---|
| Strong Buy | 6 |
| Buy | 1 |
| Neutral | 1 |
| Sell | 1 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 9 |

| Latest | Previous | |
|---|---|---|
| Interim | Final | |
| Ex-Div | 05-Sep-19 | 23-May-19 |
| Paid | 11-Oct-19 | 14-Jun-19 |
| Amount | 0.45p | 0.95p |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:35 | 33,383 @ 172.80p |
| 16:35 | 1 @ 172.80p |
| 16:35 | 859 @ 172.80p |
| 16:35 | 250 @ 172.80p |
| 16:35 | 200 @ 172.80p |
You are here: research