| EPIC | UOG |
| Sector | Energy Producers |
| ISIN | GB00BYX0MB92 |
| Market Sector | AIM |
| Market Segment | ASQ1 |
| Main Indices | FTSE AIM All-Share |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £6.91m |
| NMS | 75,000 |
| Shares in issue | 4,065.86m |
| Date Listed | n/a |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 0.17p |
| Change Today | 0.000p |
| % Change | 0.00 % |
| 52 Week High | 0.25 |
| 52 Week Low | 0.090 |
| Volume | 16,334,340 |
| Shares Issued | 4,065.86m |
| Market Cap | £6.91m |
| RiskGrade | 324 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth | ![]() |
|---|
| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:22 | 1,561,706 @ 0.18p |
| 15:58 | 138 @ 0.18p |
| 15:53 | 107,694 @ 0.16p |
| 14:20 | 4,200,000 @ 0.16p |
| 15:06 | 5,627 @ 0.18p |
You are here: research