| EPIC | EMH |
| Sector | Mining |
| ISIN | AU000000EMH5 |
| Market Sector | AIM |
| Market Segment | ASQ1 |
| Main Indices | FTSE AIM All-Share |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £35.64m |
| NMS | 10,000 |
| Shares in issue | 237.57m |
| Date Listed | n/a |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 15.00p |
| Change Today | 0.25p |
| % Change | 1.69 % |
| 52 Week High | 23.20 |
| 52 Week Low | 7.50 |
| Volume | 325,527 |
| Shares Issued | 237.57m |
| Market Cap | £35.64m |
| Beta | 0.01 |
| RiskGrade | 111 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth | ![]() |
|---|
| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 15:39 | 2,229 @ 14.50p |
| 14:17 | 8,387 @ 14.50p |
| 14:13 | 3,362 @ 14.77p |
| 13:03 | 11,000 @ 14.50p |
| 08:41 | 50,000 @ 15.00p |
You are here: research