| Issue Date | 24-Apr-2002 | Prospectus | n/a |
| Issue Price | 100.00p | Lead Broker | Daniel Stewart & Co. |
| Market Cap | £15.00m | Contact Tel | 01491 577210 |
| Method | Placing | ||
| Sector | Electronic & Electrical Eqpt | ||
| Market | Aim | ||
| Amount Raised | £3.00m |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 262.00p |
| Change Today | -7.00p |
| % Change | -2.60 % |
| 52 Week High | 540.00p |
| 52 Week Low | 238.00p |
| Volume | 13,599 |
| Shares Issued | 33.28m |
| Market Cap | £87.20m |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth |
|
|---|
| Strong Buy | 2 |
| Buy | 1 |
| Neutral | 1 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 4 |

| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 08:17 | 13,510 @ 263.50p |
| 08:03 | 81 @ 267.17p |
| 08:00 | 2 @ 262.00p |
| 08:00 | 2 @ 262.00p |
| 07:22 | 1 @ 269.00p |
| CFO | Matthew Boyle |
| CEO | Lee Cowie |
You are here: research