| EPIC | EKF |
| Sector | Financials |
| ISIN | GB0031509804 |
| Market Sector | AIM |
| Market Segment | AMSM |
| Main Indices | FTSE AIM All-Share |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £110.74m |
| NMS | 7,500 |
| Shares in issue | 430.90m |
| Date Listed | 05-Jun-2002 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 25.70p |
| Change Today | 0.70p |
| % Change | 2.80 % |
| 52 Week High | 31.90 |
| 52 Week Low | 19.80 |
| Volume | 166,554 |
| Shares Issued | 430.90m |
| Market Cap | £110.74m |
| Beta | 0.00 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth |
|
|---|
| Strong Buy | 1 |
| Buy | 3 |
| Neutral | 0 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 4 |

| Latest | Previous | |
|---|---|---|
| Final | Final | |
| Ex-Div | 02-Nov-23 | 03-Nov-22 |
| Paid | 01-Dec-23 | 01-Dec-22 |
| Amount | 1.20p | 1.20p |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:35 | 28,864 @ 25.70p |
| 16:35 | 19,614 @ 25.70p |
| 16:35 | 8,864 @ 25.70p |
| 16:35 | 305 @ 25.70p |
| 16:35 | 81 @ 25.70p |
| CEO | Gavin T Jones |
| CFO | Helen Jones FCA |
You are here: research