| EPIC | CGTL |
| Sector | n/a |
| ISIN | GB0001738615 |
| Market Sector | MAIN |
| Market Segment | SSMM |
| Main Indices | n/a |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £154.22m |
| NMS | 100 |
| Shares in issue | 3.04m |
| Date Listed | 13-Feb-1973 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 5,070.00p |
| Change Today | 0.83p |
| % Change | 1.65 % |
| 52 Week High | 5,070.00 |
| 52 Week Low | 4,725.00 |
| Volume | 670 |
| Shares Issued | 3.04m |
| Market Cap | £154.22m |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:23 | 163 @ 5,070.00p |
| 16:16 | 24 @ 5,065.00p |
| 16:08 | 29 @ 5,065.00p |
| 15:59 | 31 @ 5,065.00p |
| 15:46 | 60 @ 5,060.00p |
You are here: research