| EPIC | PCGHL |
| Sector | n/a |
| ISIN | GB00B6832P16 |
| Market Sector | MAIN |
| Market Segment | SSMM |
| Main Indices | n/a |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £444.69m |
| NMS | 1,500 |
| Shares in issue | 118.90m |
| Date Listed | 15-Jun-2010 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 374.00p |
| Change Today | 0.000p |
| % Change | 0.00 % |
| 52 Week High | 437.00 |
| 52 Week Low | 305.00 |
| Volume | 8,329 |
| Shares Issued | 118.90m |
| Market Cap | £444.69m |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:23 | 1 @ 374.00p |
| 16:15 | 42 @ 375.00p |
| 15:50 | 419 @ 378.00p |
| 15:39 | 377 @ 379.00p |
| 15:36 | 413 @ 380.00p |
| Chair | Lisa Arnold |
You are here: research