| Issue Date | 09-Jul-2004 | Prospectus | n/a |
| Issue Price | 170.00p | Lead Broker | Dresdner Kleinwort Wasserstein |
| Market Cap | £55.43m | Contact Tel | 020 7623 8000 |
| Method | Placing | ||
| Sector | Software and Computer Services | ||
| Market | Aim | ||
| Amount Raised | £21.00m |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 142.60p |
| Change Today | 0.004p |
| % Change | 0.28 % |
| 52 Week High | 166.70 |
| 52 Week Low | 113.80 |
| Volume | 208,809 |
| Shares Issued | 275.70m |
| Market Cap | £393.15m |
| Strong Buy | 5 |
| Buy | 2 |
| Neutral | 2 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 9 |

| Time | Volume / Share Price |
| 16:29 | 22 @ 142.60p |
| 16:29 | 5 @ 142.40p |
| 16:29 | 389 @ 142.60p |
| 16:29 | 19 @ 142.60p |
| 16:29 | 3 @ 142.60p |
| CEO | Mike Maddison |
| CFO | Guy Ellis |
You are here: research