| EPIC | NCCL |
| Sector | n/a |
| ISIN | GB00B01QGK86 |
| Market Sector | MAIN |
| Market Segment | STMM |
| Main Indices | n/a |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £329.18m |
| NMS | 1,500 |
| Shares in issue | 275.70m |
| Date Listed | 14-Jul-2004 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 119.40p |
| Change Today | 0.016p |
| % Change | 1.36 % |
| 52 Week High | 166.70 |
| 52 Week Low | 113.80 |
| Volume | 116,359 |
| Shares Issued | 275.70m |
| Market Cap | £329.18m |
| Strong Buy | 5 |
| Buy | 2 |
| Neutral | 2 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 9 |

| Time | Volume / Share Price |
| 16:28 | 81 @ 119.40p |
| 16:28 | 17 @ 119.40p |
| 16:26 | 676 @ 119.40p |
| 16:26 | 46 @ 119.20p |
| 16:25 | 1,400 @ 119.40p |
| CEO | Mike Maddison |
| CFO | Guy Ellis |
You are here: research