| EPIC | HFELL |
| Sector | n/a |
| ISIN | JE00B1GXH751 |
| Market Sector | MAIN |
| Market Segment | SSMM |
| Main Indices | n/a |
| Country of register | Jersey |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £283.48m |
| NMS | 750 |
| Shares in issue | 114.54m |
| Date Listed | 17-Jan-1952 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 247.50p |
| Change Today | 0.070p |
| % Change | 2.91 % |
| 52 Week High | 272.00 |
| 52 Week Low | 191.00 |
| Volume | 23,332 |
| Shares Issued | 114.54m |
| Market Cap | £283.48m |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:28 | 1,529 @ 247.50p |
| 16:25 | 13 @ 247.50p |
| 16:25 | 1,238 @ 247.50p |
| 16:21 | 12 @ 247.50p |
| 15:51 | 23 @ 247.00p |
You are here: research