| Issue Date | 20-Jul-2005 | Prospectus | n/a |
| Issue Price | 100.00p | Lead Broker | Arbuthnot Securities |
| Market Cap | £75.02m | Contact Tel | 020 7012 2000 |
| Method | Placing | ||
| Sector | Investment Companies | ||
| Market | Aim | ||
| Amount Raised | £52.50m |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 281.00p |
| Change Today | -0.010p |
| % Change | -0.35 % |
| 52 Week High | 300.00 |
| 52 Week Low | 224.00 |
| Volume | 175 |
| Shares Issued | 211.72m |
| Market Cap | £594.93m |
| Time | Volume / Share Price |
| 14:58 | 175 @ 281.00p |
You are here: research