| EPIC | OXIGL |
| Sector | n/a |
| ISIN | GB0006650450 |
| Market Sector | MAIN |
| Market Segment | SSMM |
| Main Indices | n/a |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £1,431.04m |
| NMS | 750 |
| Shares in issue | 57.30m |
| Date Listed | 12-Oct-1983 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 2,497.50p |
| Change Today | -0.13p |
| % Change | -0.50 % |
| 52 Week High | 2,675.00 |
| 52 Week Low | 1,498.00 |
| Volume | 10,358 |
| Shares Issued | 57.30m |
| Market Cap | £1,431.04m |
| Strong Buy | 2 |
| Buy | 3 |
| Neutral | 2 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 7 |

| Time | Volume / Share Price |
| 16:29 | 3 @ 2,497.50p |
| 16:29 | 1 @ 2,497.50p |
| 16:29 | 12 @ 2,495.00p |
| 16:29 | 15 @ 2,495.00p |
| 16:21 | 1 @ 2,495.00p |
| CEO | Richard Tyson |
| CFO | Paul Fry |
You are here: research