| EPIC | SCPL |
| Sector | n/a |
| ISIN | GB0006108418 |
| Market Sector | MAIN |
| Market Segment | SSMM |
| Main Indices | n/a |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £250.11m |
| NMS | 750 |
| Shares in issue | 36.14m |
| Date Listed | 18-May-1983 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 692.00p |
| Change Today | -0.020p |
| % Change | -0.29 % |
| 52 Week High | 762.00 |
| 52 Week Low | 505.00 |
| Volume | 361 |
| Shares Issued | 36.14m |
| Market Cap | £250.11m |
| Time | Volume / Share Price |
| 15:44 | 3 @ 692.00p |
| 15:37 | 82 @ 694.00p |
| 15:37 | 82 @ 694.00p |
| 14:32 | 65 @ 684.00p |
| 08:40 | 129 @ 692.00p |
You are here: research