| EPIC | HVPEL |
| Sector | n/a |
| ISIN | GG00BR30MJ80 |
| Market Sector | MAIN |
| Market Segment | STMM |
| Main Indices | n/a |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £2,439.80m |
| NMS | 1,500 |
| Shares in issue | 79.86m |
| Date Listed | n/a |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 3,055.00p |
| Change Today | 0.100p |
| % Change | 0.33 % |
| 52 Week High | 3,210.00 |
| 52 Week Low | 2,270.00 |
| Volume | 10,245 |
| Shares Issued | 79.86m |
| Market Cap | £2,439.80m |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:28 | 11 @ 3,055.00p |
| 16:26 | 10 @ 3,050.00p |
| 16:18 | 10 @ 3,055.00p |
| 16:05 | 59 @ 3,055.00p |
| 16:05 | 113 @ 3,055.00p |
| Chair | Edmond Warner |
You are here: research