| Issue Date | 20-Jul-2004 | Prospectus | n/a |
| Issue Price | 215.00p | Lead Broker | Merrill Lynch |
| Market Cap | £527.00m | Contact Tel | 0207 628 1000 |
| Method | Placing | ||
| Sector | Food Producers & Processors | ||
| Market | Main | ||
| Amount Raised | £118.00m |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 207.80p |
| Change Today | 0.004p |
| % Change | 0.19 % |
| 52 Week High | 215.25 |
| 52 Week Low | 168.20 |
| Volume | 395,490 |
| Shares Issued | 826.54m |
| Market Cap | £1,717.54m |
| Strong Buy | 6 |
| Buy | 0 |
| Neutral | 0 |
| Sell | 1 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 7 |

| Time | Volume / Share Price |
| 16:29 | 115 @ 207.80p |
| 16:29 | 975 @ 207.80p |
| 16:29 | 219 @ 207.80p |
| 16:29 | 1 @ 207.80p |
| 16:27 | 123 @ 207.60p |
| CEO | Alex Whitehouse |
| CFO | Duncan Leggett |
You are here: research