| EPIC | PFDL |
| Sector | n/a |
| ISIN | GB00B7N0K053 |
| Market Sector | MAIN |
| Market Segment | SSMM |
| Main Indices | n/a |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £1,547.27m |
| NMS | 20,000 |
| Shares in issue | 826.54m |
| Date Listed | 23-Jul-2004 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 187.20p |
| Change Today | 0.024p |
| % Change | 1.30 % |
| 52 Week High | 215.25 |
| 52 Week Low | 168.20 |
| Volume | 111,481 |
| Shares Issued | 826.54m |
| Market Cap | £1,547.27m |
| Strong Buy | 6 |
| Buy | 0 |
| Neutral | 0 |
| Sell | 1 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 7 |

| Time | Volume / Share Price |
| 16:28 | 314 @ 187.20p |
| 16:26 | 466 @ 187.20p |
| 16:26 | 721 @ 187.30p |
| 16:26 | 249 @ 187.20p |
| 16:26 | 18 @ 187.20p |
| CEO | Alex Whitehouse |
| CFO | Duncan Leggett |
You are here: research