| EPIC | HEADL |
| Sector | n/a |
| ISIN | GB0004170089 |
| Market Sector | MAIN |
| Market Segment | SSMM |
| Main Indices | n/a |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £28.29m |
| NMS | 750 |
| Shares in issue | 84.46m |
| Date Listed | 06-Jul-1988 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 33.50p |
| Change Today | -0.016p |
| % Change | -4.56 % |
| 52 Week High | 98.80 |
| 52 Week Low | 33.50 |
| Volume | 14,859 |
| Shares Issued | 84.46m |
| Market Cap | £28.29m |
| Strong Buy | 0 |
| Buy | 1 |
| Neutral | 1 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 2 |

| Time | Volume / Share Price |
| 14:43 | 489 @ 33.50p |
| 13:53 | 419 @ 34.30p |
| 12:28 | 385 @ 34.50p |
| 11:59 | 307 @ 34.30p |
| 11:35 | 4,596 @ 34.30p |
You are here: research