| Issue Date | 13-Nov-2015 | Prospectus | n/a |
| Issue Price | n/a | Lead Broker | Credit Suisse |
| Market Cap | £0.00m | Contact Tel | 0203 727 1000 |
| Method | Introduction | ||
| Sector | Technology | ||
| Market | Main | ||
| Amount Raised | £0.00m |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 1,676.00p |
| Change Today | 0.38p |
| % Change | 2.32 % |
| 52 Week High | 1,904.00 |
| 52 Week Low | 1,091.00 |
| Volume | 157,932 |
| Shares Issued | 197.41m |
| Market Cap | £3,308.53m |
| Strong Buy | 5 |
| Buy | 4 |
| Neutral | 4 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 2 |
| Total | 15 |

| Time | Volume / Share Price |
| 16:29 | 17 @ 1,676.00p |
| 16:29 | 28 @ 1,676.00p |
| 16:29 | 300 @ 1,676.00p |
| 16:29 | 1 @ 1,677.50p |
| 16:29 | 224 @ 1,677.50p |
| CEO | Graham Charlton |
| CFO | Kathryn Mecklenburgh |
You are here: research