| EPIC | MTVWL |
| Sector | n/a |
| ISIN | GB0006081037 |
| Market Sector | MAIN |
| Market Segment | SSMM |
| Main Indices | n/a |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £341.16m |
| NMS | 30 |
| Shares in issue | 3.90m |
| Date Listed | 17-Feb-1960 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 8,750.00p |
| Change Today | 0.50p |
| % Change | 0.57 % |
| 52 Week High | 10,100.00 |
| 52 Week Low | 8,700.00 |
| Volume | 17 |
| Shares Issued | 3.90m |
| Market Cap | £341.16m |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:09 | 17 @ 8,750.00p |
| CEO | Duncan M Sinclair |
| Finance Director | Marie Bray |
You are here: research