| EPIC | PRTCL |
| Sector | n/a |
| ISIN | GB00BY2Z0H74 |
| Market Sector | MAIN |
| Market Segment | SSMM |
| Main Indices | n/a |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £328.07m |
| NMS | 2,000 |
| Shares in issue | 237.39m |
| Date Listed | 19-Jun-2015 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 138.20p |
| Change Today | 0.074p |
| % Change | 5.66 % |
| 52 Week High | 146.20 |
| 52 Week Low | 105.80 |
| Volume | 63,709 |
| Shares Issued | 237.39m |
| Market Cap | £328.07m |
| Strong Buy | 1 |
| Buy | 0 |
| Neutral | 0 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 1 |

| Time | Volume / Share Price |
| 16:26 | 432 @ 138.20p |
| 16:26 | 432 @ 138.00p |
| 16:26 | 2,244 @ 138.00p |
| 16:26 | 2,245 @ 138.00p |
| 16:26 | 511 @ 138.20p |
You are here: research