| EPIC | BBVAE |
| Sector | n/a |
| ISIN | ES0113211835 |
| Market Sector | MAIN |
| Market Segment | SSX3 |
| Main Indices | n/a |
| Country of register | Spain |
| Currency | Euro |
| Market Cap | 124,118m |
| NMS | 3,000 |
| Shares in issue | 6,367m |
| Date Listed | 03-Oct-1988 |
| Currency | Euro |
| Share Price | 19.50 |
| Change Today | 0.00 |
| % Change | -0.05 % |
| 52 Week High | 22.0 |
| 52 Week Low | 12.5 |
| Volume | 4,494 |
| Shares Issued | 6,367m |
| Market Cap | 124,118m |
| Strong Buy | 5 |
| Buy | 7 |
| Neutral | 5 |
| Sell | 2 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 19 |

| Time | Volume / Share Price |
| 14:30 | 6 @ 19.50 |
| 14:30 | 23 @ 19.50 |
| 14:30 | 11 @ 19.50 |
| 14:30 | 65 @ 19.49 |
| 14:30 | 33 @ 19.49 |
You are here: research