| EPIC | GKPL |
| Sector | n/a |
| ISIN | BMG4209G1087 |
| Market Sector | MAIN |
| Market Segment | SSMU |
| Main Indices | n/a |
| Country of register | Jersey |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £2,000.29m |
| NMS | 10,000 |
| Shares in issue | 978.14m |
| Date Listed | 08-Sep-2004 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 204.50p |
| Change Today | 0.010p |
| % Change | 0.49 % |
| 52 Week High | 230.50 |
| 52 Week Low | 149.40 |
| Volume | 111,402 |
| Shares Issued | 978.14m |
| Market Cap | £2,000.29m |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:29 | 28 @ 204.50p |
| 16:28 | 31 @ 204.50p |
| 16:19 | 1,969 @ 204.00p |
| 16:19 | 840 @ 204.00p |
| 16:18 | 579 @ 203.50p |
| CEO | Jon Harris |
| CFO | Gabriel Papineau-Legris |
You are here: research