| Issue Date | 27-Sep-2002 | Prospectus | n/a |
| Issue Price | 60.00p | Lead Broker | Evolution Beeson Gregory |
| Market Cap | £34.00m | Contact Tel | 020 7466 5000 |
| Method | Placing | ||
| Sector | Oil & Gas | ||
| Market | Aim | ||
| Amount Raised | £10.00m |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 13.75p |
| Change Today | 0.000p |
| % Change | 0.00 % |
| 52 Week High | 23.50 |
| 52 Week Low | 12.50 |
| Volume | 23,532 |
| Shares Issued | 320.64m |
| Market Cap | £44.09m |
| Beta | 0.03 |
| RiskGrade | 306 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth |
|
|---|
| Latest | Previous | |
|---|---|---|
| Interim | Interim | |
| Ex-Div | 01-Jun-23 | n/a |
| Paid | 15-Jun-23 | n/a |
| Amount | 15.00p | 0.000¢ |
| Time | Volume / Share Price |
| 09:35 | 3,144 @ 12.60p |
| 09:21 | 270 @ 15.00p |
| 09:21 | 20,000 @ 12.83p |
| 08:01 | 118 @ 12.50p |
| Finance Director | Bruce James Burrows |
| CEO | Oleksiy Zayets |
You are here: research