| EPIC | CER |
| Sector | IT Services |
| ISIN | GB00BYYX6C66 |
| Market Sector | AIM |
| Market Segment | ASQ1 |
| Main Indices | FTSE AIM All-Share, FTSE AIM 100 |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £384.02m |
| NMS | 1,000 |
| Shares in issue | 29.54m |
| Date Listed | n/a |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 1,300.00p |
| Change Today | -15.00p |
| % Change | -1.14 % |
| 52 Week High | 1,920.00 |
| 52 Week Low | 1,005.45 |
| Volume | 223,160 |
| Shares Issued | 29.54m |
| Market Cap | £384.02m |
| RiskGrade | 136 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income |
|
|---|
| Growth |
|
|---|
| Strong Buy | 7 |
| Buy | 0 |
| Neutral | 0 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 7 |

| Latest | Previous | |
|---|---|---|
| Final | Interim | |
| Ex-Div | 15-Jan-26 | 29-May-25 |
| Paid | 24-Feb-26 | 20-Jun-25 |
| Amount | 10.60p | 4.80p |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:53 | 11,878 @ 1,294.29p |
| 16:52 | 60,594 @ 1,294.29p |
| 12:03 | 17,500 @ 1,285.00p |
| 09:47 | 20,000 @ 1,275.00p |
| 16:53 | 524 @ 1,294.29p |
You are here: research