| Issue Date | 07-Jan-2003 | Prospectus | n/a |
| Issue Price | 95.00p | Lead Broker | Dawnay, Day Corporate Finance |
| Market Cap | £2.00m | Contact Tel | 020 7509 4570 |
| Method | Placing | ||
| Sector | Investment companies | ||
| Market | Aim | ||
| Amount Raised | £2.00m |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 5,020.00p |
| Change Today | 70.00p |
| % Change | 1.41 % |
| 52 Week High | 9,060.00 |
| 52 Week Low | 3,550.00 |
| Volume | 10,091 |
| Shares Issued | 6.66m |
| Market Cap | £334.35m |
| Beta | 0.01 |
| RiskGrade | 163 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income |
|
|---|
| Growth |
|
|---|
| Strong Buy | 4 |
| Buy | 0 |
| Neutral | 0 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 4 |

| Latest | Previous | |
|---|---|---|
| Final | Interim | |
| Ex-Div | 11-Jun-26 | 09-Oct-25 |
| Paid | 10-Jul-26 | 07-Nov-25 |
| Amount | 82.30p | 32.70p |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:36 | 1,000 @ 5,020.00p |
| 16:47 | 1,120 @ 5,011.41p |
| 16:47 | 116 @ 5,011.41p |
| 16:39 | 1,000 @ 5,023.00p |
| 16:38 | 488 @ 5,020.00p |
You are here: research