| Issue Date | 24-Dec-2002 | Prospectus | n/a |
| Issue Price | 100.00p | Lead Broker | Teather & Greenwood |
| Market Cap | £3.60m | Contact Tel | 020 7426 9000 |
| Method | Placing | ||
| Sector | Investment companies | ||
| Market | Aim | ||
| Amount Raised | £3.00m |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 2,650.00p |
| Change Today | 0.000p |
| % Change | 0.00 % |
| 52 Week High | 2,700.00p |
| 52 Week Low | 1,880.00p |
| Volume | 1,461 |
| Shares Issued | 2.19m |
| Market Cap | £58.03m |
| RiskGrade | 103 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth |
|
|---|
| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:17 | 1,000 @ 2,630.00p |
| 16:17 | 153 @ 2,630.00p |
| 14:24 | 75 @ 2,630.00p |
| 12:41 | 37 @ 2,675.00p |
| 11:14 | 20 @ 2,700.00p |
You are here: research