| Issue Date | 16-Sep-2003 | Prospectus | n/a |
| Issue Price | 100.00p | Lead Broker | Numis Securities |
| Market Cap | £30.00m | Contact Tel | 0207 776 1500 |
| Method | Placing | ||
| Sector | Specialty and Other Finance | ||
| Market | Aim | ||
| Amount Raised | £30.00m |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 223.00p |
| Change Today | -3.00p |
| % Change | -1.33 % |
| 52 Week High | 237.00 |
| 52 Week Low | 138.31 |
| Volume | 2,291 |
| Shares Issued | 26.53m |
| Market Cap | £59.17m |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth |
|
|---|
| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 09:55 | 436 @ 228.00p |
| 08:34 | 44 @ 228.00p |
You are here: research