| Issue Date | 28-Oct-2003 | Prospectus | n/a |
| Issue Price | 25.00p | Lead Broker | KBC Peel Hunt |
| Market Cap | £0.00m | Contact Tel | 0207 418 8900 |
| Method | Introduction | ||
| Sector | Investment Companies | ||
| Market | Aim | ||
| Amount Raised | £0.00m |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 4.14p |
| Change Today | 0.090p |
| % Change | 2.22 % |
| 52 Week High | 17.60 |
| 52 Week Low | 1.50 |
| Volume | 1,373,277 |
| Shares Issued | 623.91m |
| Market Cap | £25.83m |
| Beta | 0.01 |
| RiskGrade | 328 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth | ![]() |
|---|
| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:35 | 46 @ 4.14p |
| 16:35 | 46 @ 4.14p |
| 16:20 | 50,000 @ 4.16p |
| 16:18 | 30,000 @ 4.16p |
| 15:54 | 141,615 @ 4.17p |
You are here: research