| Issue Date | 12-Dec-2003 | Prospectus | n/a |
| Issue Price | 110.00p | Lead Broker | Teather & Greenwood |
| Market Cap | £12.90m | Contact Tel | 0207 426 9000 |
| Method | Placing | ||
| Sector | Media & Entertainment | ||
| Market | Aim | ||
| Amount Raised | £5.00m |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 7.75p |
| Change Today | -0.65p |
| % Change | -7.74 % |
| 52 Week High | 17.75 |
| 52 Week Low | 5.97 |
| Volume | 981,217 |
| Shares Issued | 398.44m |
| Market Cap | £30.88m |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth | ![]() |
|---|
| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:25 | 20,000 @ 7.50p |
| 15:54 | 34 @ 8.00p |
| 15:03 | 1,000 @ 7.89p |
| 14:32 | 63,379 @ 7.89p |
| 13:37 | 20,000 @ 7.62p |
You are here: research