| EPIC | FRAN |
| Sector | Support |
| ISIN | GB00BD6P7Y24 |
| Market Sector | AIM |
| Market Segment | ASQ1 |
| Main Indices | FTSE AIM All-Share, FTSE AIM 50, FTSE AIM 100 |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £284.86m |
| NMS | 3,000 |
| Shares in issue | 193.78m |
| Date Listed | n/a |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 147.00p |
| Change Today | 0.000p |
| % Change | 0.00 % |
| 52 Week High | 158.00p |
| 52 Week Low | 106.00p |
| Volume | 20,587 |
| Shares Issued | 193.78m |
| Market Cap | £284.86m |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income |
|
|---|
| Growth |
|
|---|
| Strong Buy | 2 |
| Buy | 1 |
| Neutral | 0 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 3 |

| Latest | Previous | |
|---|---|---|
| Final | Interim | |
| Ex-Div | 07-May-26 | 11-Sep-25 |
| Paid | 22-May-26 | 26-Sep-25 |
| Amount | 1.35p | 1.15p |
| Time | Volume / Share Price |
| 12:18 | 1,025 @ 146.50p |
| 12:10 | 1,024 @ 146.50p |
| 09:53 | 295 @ 147.94p |
| 09:30 | 16,500 @ 147.00p |
| 09:21 | 116 @ 146.50p |
You are here: research