| EPIC | BOOM |
| Sector | IT Services |
| ISIN | JE00BJYJFG60 |
| Market Sector | AIM |
| Market Segment | ASQ1 |
| Main Indices | FTSE AIM All-Share |
| Country of register | Jersey |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £99.90m |
| NMS | 750 |
| Shares in issue | 18.03m |
| Date Listed | 12-Dec-2005 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 554.00p |
| Change Today | -6.00p |
| % Change | -1.07 % |
| 52 Week High | 800.00 |
| 52 Week Low | 281.00 |
| Volume | 14,750 |
| Shares Issued | 18.03m |
| Market Cap | £99.90m |
| Beta | 0.02 |
| Value | ![]() |
|---|
| Price Trend | ![]() |
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth | ![]() |
|---|
| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 12:25 | 20 @ 570.00p |
| 12:24 | 20 @ 570.00p |
| 12:22 | 9 @ 570.00p |
| 12:22 | 112 @ 555.00p |
| 12:21 | 11 @ 570.00p |
| CFO | Brad Clarke |
| CEO | Stuart Last |
You are here: research