| EPIC | LUCE |
| Sector | Electronic and Electrical Equipment |
| ISIN | GB00BZC0LP49 |
| Market Sector | MAIN |
| Market Segment | SSMM |
| Main Indices | FTSE Small Cap, FTSE All-Share |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £294.59m |
| NMS | 5,000 |
| Shares in issue | 160.80m |
| Date Listed | n/a |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 183.20p |
| Change Today | 7.60p |
| % Change | 4.33 % |
| 52 Week High | 185.40 |
| 52 Week Low | 115.00 |
| Volume | 758,172 |
| Shares Issued | 160.80m |
| Market Cap | £294.59m |
| RiskGrade | 210 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income |
|
|---|
| Growth |
|
|---|
| Strong Buy | 4 |
| Buy | 0 |
| Neutral | 0 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 4 |

| Latest | Previous | |
|---|---|---|
| Final | Final | |
| Ex-Div | 09-Apr-26 | 18-Sep-25 |
| Paid | 22-May-26 | 24-Oct-25 |
| Amount | 4.20p | 1.80p |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:36 | 1,721 @ 183.20p |
| 16:36 | 13,766 @ 183.20p |
| 16:36 | 4,038 @ 183.20p |
| 16:36 | 50,475 @ 183.20p |
| 16:35 | 429 @ 183.20p |
You are here: research