| EPIC | IWG |
| Sector | n/a |
| ISIN | JE00BYVQYS01 |
| Market Sector | MAIN |
| Market Segment | STMM |
| Main Indices | FTSE 250, FTSE 350, FTSE All-Share |
| Country of register | Jersey |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £1,712.72m |
| NMS | 7,500 |
| Shares in issue | 974.80m |
| Date Listed | n/a |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 175.70p |
| Change Today | 2.20p |
| % Change | 1.27 % |
| 52 Week High | 249.40 |
| 52 Week Low | 150.50 |
| Volume | 436,584 |
| Shares Issued | 974.80m |
| Market Cap | £1,712.72m |
| Beta | 0.00 |
| RiskGrade | 213 |
| Value | ![]() |
|---|
| Price Trend | ![]() |
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth | ![]() |
|---|
| Strong Buy | 5 |
| Buy | 2 |
| Neutral | 2 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 9 |

| Latest | Previous | |
|---|---|---|
| Final | Interim | |
| Ex-Div | 30-Apr-26 | 18-Sep-25 |
| Paid | 29-May-26 | 17-Oct-25 |
| Amount | 0.93¢ | 0.45¢ |
| Time | Volume / Share Price |
| 11:36 | 1,510 @ 175.90p |
| 11:36 | 698 @ 175.70p |
| 11:36 | 713 @ 175.70p |
| 11:36 | 712 @ 175.70p |
| 11:36 | 1,036 @ 175.70p |
| Chair | Douglas Sutherland |
| CEO | Mark Dixon |
| CFO | Charlie Steel |
You are here: research