| EPIC | PXC |
| Sector | Mining |
| ISIN | VGG7060R1139 |
| Market Sector | AIM |
| Market Segment | ASQ1 |
| Main Indices | FTSE AIM All-Share |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £3.17m |
| NMS | 7,500 |
| Shares in issue | 288.00m |
| Date Listed | n/a |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 1.10p |
| Change Today | 0.000p |
| % Change | 0.00 % |
| 52 Week High | 5.25 |
| 52 Week Low | 0.93 |
| Volume | 537,992 |
| Shares Issued | 288.00m |
| Market Cap | £3.17m |
| Beta | 0.01 |
| RiskGrade | 307 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth | ![]() |
|---|
| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 15:46 | 4,208 @ 1.19p |
| 15:35 | 439 @ 1.20p |
| 15:34 | 94,129 @ 1.06p |
| 14:48 | 10,757 @ 1.06p |
| 14:18 | 18,310 @ 1.00p |
You are here: research