| EPIC | ATM |
| Sector | Mining |
| ISIN | GG00BD95V148 |
| Market Sector | AIM |
| Market Segment | ASQ1 |
| Main Indices | FTSE AIM All-Share |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £65.10m |
| NMS | 30,000 |
| Shares in issue | 1,972.58m |
| Date Listed | n/a |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 3.30p |
| Change Today | 0.25p |
| % Change | 8.20 % |
| 52 Week High | 4.65 |
| 52 Week Low | 2.35 |
| Volume | 5,580,948 |
| Shares Issued | 1,972.58m |
| Market Cap | £65.10m |
| Beta | 0.00 |
| RiskGrade | 393 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth |
|
|---|
| Strong Buy | 1 |
| Buy | 0 |
| Neutral | 0 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 1 |

| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 15:56 | 500,000 @ 3.26p |
| 15:33 | 474,532 @ 3.40p |
| 16:28 | 24,849 @ 3.20p |
| 16:07 | 300,000 @ 3.24p |
| 16:06 | 97,495 @ 3.24p |
| CEO | Anthony Viljoen |
| CFO | Hiten Mohanlal Ooka |
You are here: research